Kas ir feromoni?
Feromoni ir spēcīgas ķīmiskas vielas, ko izstrādā katrs cilvēks. Tieši feromoni nosūta seksuālā aromāta signālus zemapziņas līmenī pretējam dzimumam.
Kā feromoni tiek atpazīti?
Feromonu signālu atpazīst speciāli orgāni degunā, kas tiek dēvēti par Vemeronozālajiem orgāniem( VNO). Kad VNO sajūt feromonus, tas nosūta seksuālu signālu smadzenēm.
Kā darbojas feromoni?
Vemeronozālais orgāns( VNO) ir atsevišķs receptoru orgāns(nejaukt ar ošanas orgāniem).VNO ir cieši saistīts ar smadzeņu struktūrām, kas regulē seksuālo hormonu izstrādi un kontrolē seksuālo rīcību. VNO receptori pārraida smadzenēm informāciju pat par fantastiski mazu feromonu apjomu gaisā. Seksuālie feromoni ir nepieciešami pretējā dzimuma pievilināšanai un seksuālās rīcības stimulēšanai. Patreiz jau ir absolūti precīzi zināms, ka cilvēka āda ir sava veida feromonu ‘’fabrika’’. Sīkāki pētījumi tika sākti ASV 1990 gadā un ir pierādīts, ka tieši feromoni nosaka sieviešu un vīriešu seksuālo pievilcību. Seksuālajiem feromoniem praktiski nav smaržas, taču tiem pat pavisam niecīgos daudzumos iedarbojoties uz VNO, mēs izjūtam vai mums konkrētais cilvēks patīk vai nepatīk.
Līdz 1995. gadam tika uzskatīts, ka cilvēki vairs neizdala feromonus, jo apmēram 90% mūsu ķermeņa virsmas klāj apģērbs, intensīvi tiek lietota kosmētika un dezodoranti, kas kavē feromonu izstrādi. Tādēļ zinātnieki atrada iespēju feromonus iegūt laboratorijās un tika uzsākta feromonu rūpnieciska ražošana. Passion Pheromone Attractant ir 1000 reižu spēcīgāki par cilvēku pašu izstrādātajiem.
Dzīvnieku pasaulē, piemēram, bara tēviņa vai mātītes smaka ir tik spēcīga, ka nomāc citu sugas brāļu smakas. Ar feromonu aktivitāti un smaržu spēku tas pasludina – esmu labākais eksemplārs un ar mani ir jārēķinās.
...